Matematyka Informatyka J. angielski J. hiszpański Teatr
Wydarzenia - 2012

Konkurs na najpiękniejszy portret Smoka Wawelskiego
23.08.2012 r.

Wszyscy uczestnicy wycieczki do Ojcowa i Krakowa zostali zaproszeni do stworzenia własnego wizerunku Smoka Wawelskiego. Wśród wykonanych prac znalazły się naprawdę niekonwencjonalne wyobrażenia pobudzające wyobraźnię. Jury miało więc spore wyzwanie, nagradzając najlepsze prace.

Zobacz najciekawsze smoki

Niemniejszy dylemat pojawił się w konkursie literackim, w którym to uczestnicy musieli napisać własną "Odę do Smoka Wawelskiego". Ostatecznie najbardziej interesującą odą okazała się praca Kacpra Jędrzejczyka.

Czytaj odę


Wycieczka do Ojcowa i Krakowa
23.08.2012 r.

W dniach 21-23.08.2012 r. grupa 39 dzieci wzięła udział w wycieczce do Ojcowa i Krakowa zorganizowanej przez fundację Ex Litteris Libertas. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie m.in. zobaczyli Maczugę Herkulesa, przebyli Bramę Krakowską oraz Jaskinię Łokietka.

Czytaj całość

Zobacz zdjęcia

Premiera Shreka w Pałacu Młodzieży
23.07.2012 r.

Uczestnicy Grupy Teatralnej Pod Wiązem wzięli udział w wycieczce do Pałacu Młodzieży w Łodzi, gdzie po raz kolejny wystawili spektakl Shrek dla uczestników półkolonii organizowanych przy Pałacu Młodzieży. Nasi aktorzy znów wykazali się ogromnym zaangażowaniem i talentem, dzięki czemu sztuka została odebrana bardzo pozytywnie przez młodych, jakże wymagających widzów. Był to pierwszy i jak się zdaje nie ostatni tego typu występ grupy na dużej scenie.
Po spektaklu nasi aktorzy szybko zintegrowali się z widownią. Wspólnie rozegrali mecz piłki nożnej i bawili się na placu zabaw. Na koniec na wszystkich uczestników wycieczki czekała specjalna nagroda – film Epoka Lodowcowa w kinie Silver Screen.

Zobacz zdjęcia

Zakończenie roku szkolnego
14.07.2012 r.

Fundacja Ex Litteris Libertas informuje, że w dniu 14 lipca 2012 r. został oficjalnie zakończony rok szkolny 2011/2012. Tym samym zakończył się II etap operacji "Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z gminy Budziszeiwce - szkolenia z języka angielskiego oraz szkolenia z obsługi komputera i internetu".

Głównym punktem zakończenia roku szkolnego był spektakl "Shrek" inaugurujący działalność Grupy Teatralnej "Pod Wiązem" pod kierunkiem Beaty Rutkowskiej-Cała i Radosława Brysika.

Zobacz zaproszenie

Przeczytaj relację

Pobierz fragment spektaklu

Powitanie lata
23.06.2012 r.
Podczas imprezy charytatywnej pod nazwą "Powitanie lata", jaka odbyła się w Parku w Wegrzynowicach dnia 23 czerwca 2012 r. na konto Fundacji wpłynęła kwota 5 650,00 zł z przeznaczeniem na letni wypoczynek dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich.

BARDZO DZIĘKUJEMY

Środki te przeznaczone zostaną na organizację 3-dniowej wycieczki do Ojcowa i Krakowa w terminie 21-23 sierpnia 2012 r. dla grupy 50 uczestników.

Plenerowe warsztaty wyjazdowe
21.06.2012 r.

W dniach 15-16 czerwca 2012 r. uczestnicy grupy teatralnej wzięli udział w Plenerowych Warsztatach Wyjazdowych w Zakościelu koło Inowłodza. Młodzi aktorzy mieli możliwość ćwiczenia przygotowywanego spektaklu w pięknym ośrodku turystycznym, a także jeszcze bardziej zintegrować się z grupą. Oprócz prób i warsztatów teatralnych był też czas przeznaczony na rozrywkę i dobrą zabawę. Przy okazji dzieci zwiedziły również Kościół Świętego Idziego w Inowłodzu. Miejmy nadziję, że dzięki warsztatą nasza premiera będzie jeszcze bardziej efektowna.

Zobacz zdjęcia

Microsoft dla non-profit
23.05.2012 r.

Fundacja Ex Litteris Libertas została włączona do programu "Microsoft dla non-profit". W ramach tego programu otrzymalismy w formie darowizny:
  • 15 licencji MS Windows 7 Professional
  • 15 licencji MS Office Standard 2010
  • 12 licencji MS Expression Web
Fundacja poniosła koszty administracyjne transakcji.


Ferie zimowe w Węgrzynowicach
W trakcie ferii zimowych fundacja Ex Litteris Libertas zorganizowała dla dzieci i młodzieży Warsztaty Reżyserskie. Warsztaty odbywały się w dniach 02-04.02.2012 r. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość poznania historii teatru i zgłębienia tajemnic warsztatu reżysera. Ponadto wszyscy uczestnicy zajęć mogli zagrać w filmie, który następnie sami zmontowali.
Celem Warsztatów Reżyserskich było nagranie prawdziwego filmu, który nastęnie otrzymał każdy z uczestników na płycie.
Zajęcia poprowadził Radosław Brysik.

Zobacz plakat

Zobacz galerię zdjęć© Copyright Ex Litteris Libertas 2008-2012
Wszystkie prawa zastrzeżone